Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2020

Παιχνίδι κυπέλλου στους Θρακομακεδόνες για το Καρπενήσι Futsal

Με αναμέτρηση κυπέλλου εκκινεί τις επίσημες αγωνιστικές του υποχρεώσεις το νεοσύστατο και φιλόδοξο Καρπενήσι Futsal, το οποίο έχει κληθεί να αντιμετωπίσει εκτός έδρας την πάντοτε δυνατή Αναγέννηση Θρακομακεδόνων.

Η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 18 Οκτωβρίου και ώρα 6 στο αθλητικό κέντρο Θρακομακεδόνων (Δημητρίου Πολιορκητού 128). Διαιτητής ορίστηκαν οι κ.κ. Φαρμάκης και Ζησιμόπουλος

Η Αναγέννηση του Δημήτρη Μπαρδή και οι Καρπενησιώτες του Δημήτρη Αντωνίου αποτελούν δυο από τις πιο ισχυρές ομάδες της Futsal League και δυο εβδομάδες αργότερα θα «κοντραριστούν» για το πρωτάθλημα στο ίδιο γήπεδο. O νικητής του νοκ-άουτ αγώνα θα παίξει στη φάση των «16» στην έδρα του με τη Σαλαμίνα στις 13 Ιανουαρίου.

Για την πρώτη φάση του κυπέλλου διεξάγονται επίσης τα παιχνίδια Τράχωνες Αλίμου-Διογένης Ολυμπιακού Χωριού, Πήγασος Αγίας Παρασκευής-Σάμος Futsal, Αναγέννηση Θρακομακεδόνων-Καρπενήσι Futsal, Λάρισα Futsal-Αδέσποτος Αθηνών, Κόμπρα-Εθνικός Παλλήνης και Ρέθυμνο Futsal-Φάληρο Futsal, με το τελευταίο να μην έχει ακόμη οριστεί.

  

Tο αναλυτικό πρόγραμμα και οι διαιτησίες:

1η Φάση Κυπέλλου Ελλάδος

Τράχωνες Αλίμου-Διογένης Ολυμπιακού Χωριού Κυριακή 18-10-2020 17:15 Α.Κ. «Αlma Club»

1ος Διαιτητής: Γιώργος Ρουσσάκης
2ος Διαιτητής: Μανώλης Πισιμίσης 

Χρονομέτρης: Νίκος Βιτσέντζος

 

Α.Ε. Ψυχικού-Α.Ε. Καλαμακίου Αλίμου Κυριακή 18-10-2020 20:30 Α.Κ. 5Χ5 Ψυχικού

1ος Διαιτητής: Δημήτρης Τζαφόλιας

2ος Διαιτητής: Βασίλης Τζαφόλιας

Χρονομέτρης: Χρήστος Λάμπρος

 

Πήγασος Αγίας Παρασκευής-Σάμος Futsal Κυριακή 18-10-2020 Κλειστό Αγίας Παρασκευής 15:00

1ος Διαιτητής: Γιώργος Πάντου

2η Διαιτητής: Όλγα Κολοκύθα

Χρονομέτρης: Χρήστος Λάμπρος

 

Αναγέννηση Θρακομακεδόνων-Καρπενήσι Futsal Κυριακή 18-10-2020 Α.Κ. Θρακομακεδόνων 18:00

1ος Διαιτητής: Δημήτρης Ζησιμόπουλος

2ος Διαιτητής: Κώστας Φαρμάκης

Χρονομέτρης: Γιώργος Πουλέτσος

Παρατηρητής: Γρηγόρης Λάμπρος

 

Λάρισα Futsal-Αδέσποτος Αθηνών Κυριακή 18-10-2020 ΕΑΚ Λάρισας Αγίου Θωμά 18:30

1ος Διαιτητής: Αδάμος Κουκούλης

2ος Διαιτητής: Χαράλαμπος Μπλιώνας

Χρονομέτρης: Γιάννης Τάνας

 

 

Κόμπρα-Εθνικός Παλλήνης Πέμπτη 22-10-2020 Κλειστό Βύρωνα 21:15

*Θα οριστούν

Ρέθυμνο Futsal-Φάληρο Futsal (Θα οριστεί σε νέα ημερομηνία)