Τρίτη 11 Ιουνίου 2019

Από επιτυχία σε επιτυχία οι Ευρυτάνες δρομείς στο βουνό

Στη γειτονική Παύλιανη Φθιώτιδας διεξήχθη την Κυριακή 9 Ιουνίου ο αγώνας βουνού με την ονομασία «Iti Trail Run 2019». Στη διαδρομή των 26 χιλιομέτρων ο Δημήτρης Ελευθερίου ανέβηκε σε ένα ακόμη βάθρο. Ο αθλητής της Dynafit ήταν δεύτερος με 2:43:02, ενώ στην 3η θέση έφτασε ο Ευρυτανικής καταγωγής Ηλίας Καραλής με 3:02:46. Πρώτη στις γυναίκες και 12η γενικής αναδείχτηκε η Φωτεινή Κολόκα, που έκανε χρόνο 3:35:16, φτάνοντας για πολλοστή φορά σε υψηλή θέση. Στην 52η θέση βρέθηκε ο «γερόλυκος» Στέφανος Σταμέλλος(Τραχίνα) με 4:37:55
Στη διαδρομή των 13 χιλιομέτρων ο Δημήτρης Καραλής(Αδερφός του Ηλία) του Α.Σ. Διόνυσος τερμάτισε 5ος με 1:28:52. Πολύ καλή εμφάνιση για τον Αντώνη Μαντζιούτα, που ήταν 10ος με 1:34:18(4ος στην ηλικιακή του κατηγορία). Στη διαδρομή των 7 χιλιομέτρων η μικρή και ταλαντούχα Βασιλική Νικοπούλου τερμάτισε 12η με 1:08:34, ήταν 2η γυναίκα και 1η στην ηλικιακή της κατηγορία, κάνοντας πολύ καλή εμφάνιση.