Τρίτη 16 Μαΐου 2017

Δυσκολεύει η υπόθεση-άνοδος για τον Άγιο Γεώργιο

Ο Αστέρας Αγίου Σεραφείμ μετά το 6-0 της πρεμιέρας επί της Θύελλας Μεγάλης Βρύσης επιβλήθηκε με 1-4 του Κεραυνού Αγίου Γεωργίου και πήρε προβάδισμα ανόδου στην Α΄ ΕΠΣΦ. Στο 32ο λεπτό ο Μπατσογιάννης έκανε το 0-1 με πέναλτι.
Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για τον καταλογισμό πέναλτι σε χέρι του Πέτρου Καρκάνη από τον ρέφερι Θωμά Τσιάβο. Ο Κωνσταντόπουλος Λ. και ο Ντεντενικάι έκανεαν στην επανάληψη το 0-3. Ο Κωνσταντόπουλος πέτυχε το 0-4, για να μειώσει με κεφαλιά ο Τάκης Αλατάς. Ο Τάκης Καρακούσης χρησιμοποίησε την ακόλουθη σύνθεση: Παπασάρας, Κωστόπουλος, Λυτάκης, Μπομπότας, Καρκάνης(60΄ Τζαβαλής), Καλύβας, Πλατανιάς, Χαντζής(63΄ Λάιος Σ.), Αντωνίου(78΄ Σφήκας) και Λάος Δ. Επόμενο ματς για τον Κεραυνό στις 21/5 εκτός έδρας με την Θύελλα Μεγάλης Βρύσης.

Πηγή: Εφημερίδα Σέντρα