Παρασκευή 7 Απριλίου 2017

Διαπρέπει στο κύπελλο και φέτος το Καταστάρι του Κουτσουπιά

Για 2η συνεχόμενη χρονιά το Καταστάρι κατέκτησε το κύπελλο της ΕΠΣ Ζακύνθου. Επιβλήθηκε στον τελικό με 2-1 του Ζακυνθιακού στην παράταση.
Στους τροπαιούχους αγωνίζεται ο πολύτιμος Ευρυτάνας πρώην άσος του Βελουχίου Κώστας Κουτσουπιάς, ο οποίος δεν έπαιξε στον τελικό. Πέρυσι έφτασε ως τους «8» της Ελλάδος και ήταν βασικό μέλος. Όσον αφορά τον αγώνα ο Παπαδόπουλος στο 69΄ άνοιξε το σκορ για την Ζάκυνθο και στις καθυστερήσεις ο Κωστάκης έστειλε το ματς στην παράταση για το Καταστάρι. Ο ίδιος στο έξτρα ημίωρο σκόραρε με πέναλτι, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ. Οι κυπελλούχοι είχαν μείνει με 9 στην παράταση λόγω αποβολών του Λιβέρη και του Κωστάκη. Με τους ηττημένους συμμετείχε ως αλλαγή ο πρώην άσος μεταξύ άλλων του Ολυμπιακού Ζουάντ Ζαιρί. Tο Καταστάρι του Παναγιώτη Γουσέτη προκρίθηκε μάλιστα στο κύπελλο με νίκη(2-0) επί του Κεραυνού Αγίου Βασιλείου. Σκόραραν οι: Λιβέρης και Πατρινός, ενώ αποβλήθηκε ο άλλοτε επεγγελματίας Στάθης Καραμαλίκης. Ο "Κούτς" αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο. Επόμενος αντίπαλος της ομάδας του είναι ο ιστορικός Πανηλειακός.