Κυριακή 2 Απριλίου 2017

Νικηφόρο φινάλε της Λαμίας-Άστοχο πέναλτι ο Κ. Χρυσαφόπουλος και ντεμπούτο Πάτρου

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα νέων της Football League η Λαμία, η οποία επιβλήθηκε με 2-1 στο Αμούρι της αντίστοιχης ομάδας του Παναιγιαλείου. Ο Μανιάς και ο Παπαλέξης σκόραραν για τους Φθιωτούς και το τελικό σκορ για τους Αχαιούς διαμόρφωσε  στην επανάληψη ο Κόκκορης.
Ο Κώστας Χρυσαφόπουλος εκ των κορυφαίων του ΠΑΣ στο μίνι πρωτάθλημα αστόχησε στο πρώτο μέρος σε εκτέλεση πέναλτι(Απέκρουσε ο Κουτσουμπής),ενώ άουτ έστειλε το πέναλτι για τον Παναιγιάλειο στο β΄ μέρος ο Παπαδημητρακόπουλος. Δοκάρι για την Λαμία είχε ο Πατσαρούχας.  Σε όλο το 90λεπτο έπαιξε ο Κώστας Χρυσαφόπουλος, ενώ στο 77΄ πέρασε στο ματς ο Τόμι Χρυσαφόπουλος. Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Αντρέας Πάτρου, που μπήκε στο 90΄. Βασικός για ένα ακόμη ματς ο στυλοβάτης της άμυνας Πάνος Αντωνίου, ο οποίος αντικαταστάθηκε στο 54΄.
Παρατηρητής διαιτησίας ήταν ο Γιάννης Καλύβας της ΕΠΣ Ευρυτανίας, ενώ το παρών έδωσε ο ενωσιακός προπονητής της ΕΠΣΕ Γιώργος Χρυσαφόπουλος.
Το συγκρότημα του Αποστόλη Καραπλή είχε απολογισμό 4 νίκες καi 2 ήττες, μένοντας στους 12 βαθμούς.