Τρίτη, 7 Μαρτίου 2017

Αποτελέσματα-Βαθμολογίες Τοπικών Πρωταθλημάτων Στερεάς Ελλάδας-Θεσσαλίας


Α΄ ΕΠΣ Βοιωτίας

20η αγωνιστική
Ολυμπιάδα Οινοφύτων-Αμβρυσσέας 0-3
ΠΑΟΚ Κυριακίου-Αναγέννηση Σχηματαρίου 2-1
Ένωση ΑΣΑ-Δηλέσι 4-1
Παρνασσός-Ύπατο 2-3
Απόλλων Ακραιφνίου-Παμβαγιακός 1-2
Δάφνη Ερυθρών-Μαυρομμάτι 1-1
Κιθαιρώνας-Αρματηλάτης 4-1

Η βαθμολογία(Σε 20 αγωνιστικές)
Αμβρυσσέας Διστόμου
55
Ύπατο
53
Κιθαιρώνας Καπαρελίου
53
Αναγέννηση Σχηματαρίου
39
Παρνασσός Αράχωβας
34
Ένωση ΑΣΑ/Αντίκυρα
25
Δήλεσι
21
Δάφνη Ερυθρών
20
Ολυμπιάδα Οινοφύτων
19
Παμβαγιακός
18
Απόλλων Ακραιφνίου
18
Νέος ΠΑΟΚ Κυριακίου
16
Αρματηλάτης
15
Μαυρομμάτι
12

A1΄ ΕΠΣ Εύβοιας

20η αγωνιστική
Απόλλων Ερέτριας-Ελλήσποντος 2-1
Δροσιά-ΑΕΚ Χαλκίδας 3-0
Νέα Αρτάκη-Αστέρας Βατώντα 0-2
Ταμυναΐκός-Όλυμπος Γυμνού 3-1
Ηρακλής Ψαχνών-Λήλας Βασιλικού 2-3
Αυλωνάρι-Μακρυκάπα 1-2
Παντριαδικός-Αυλίδα 2-1
Ποδοσφαιρική Ακαδημία Ιστιαίας-Καστέλλα 0-3 α.α.

Η βαθμολογία(Σε 20 αγωνιστικές)
Ταμυναΐκός Αλιβερίου
47
Απόλλων Ερέτριας
37
Νέα Αρτάκη
36
Παντριαδικός
36
ΑΕΚ Χαλκίδας
32
Καστέλλα
31
Λήλας Βασιλικού            
30
Μακρυκάπα
29
Ηρακλής Ψαχνών
28
Ελλήσποντος Νέας Λαμψάκου
26
Αυλίδα
23
Αστέρας Βατώντα
23
Όλυμπος Γυμνού
21
Αυλωνάρι
19
Δροσιά
19
Ακαδημία Ιστιαίας
-

*Ο Ηρακλής Ψαχνών άρχισε με -6
**Η Ακαδημία Ιστιαίας δεν ξεκίνησε το πρωτάθλημα

Α΄ΕΠΣ Θεσσαλίας

19η αγωνιστική
Ακρόπολη-Πύρασος 0-0
Παγασητικός-Αγία Παρασκευή 0-1
Σκόπελος-Σαρακηνός 1-2
Άρης-Πρωτεσίλαος 1-1
Θησέας-Ηρακλής Βόλου 2-0
Γ.Σ. Αλμυρού-Σκιάθος 5-1
Διαγόρας-Απόλλων Καναλίων 4-0
Α.Ε. Διμηνίου-Αίας 0-3 α.α.

Η βαθμολογία(Σε 19 αγωνιστικές)
Αλμυρός
54
Διαγόρας Στεφανοβικείου
46
Πύρασος
44
Σαρακηνός
35
Άρης Μελισσατίκων
34
Πρωτεσίλαος
31
Ακρόπολη Σέσκλου*
25
Αίας Σούρπης
25
Ηρακλής Βόλου
20
Παγασητικός
20
Θησέας Αγριάς
17
Σκόπελος
17
Σκιάθος*
15
Αγία Παρασκευή
14
Απόλλων Καναλίων
11
Α.Ε. Διμηνίου
-

*Ματς λιγότερο
**O Ηρακλής Βόλου άρχισε με -2 βαθμούς. Η Α.Ε. Διμηνίου αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Α΄ΕΠΣ Καρδίτσας

22η αγωνιστική
Μουζάκι-Ηρακλής Σοφάδων 5-3
Σέλλανα-Απόλλων Μακρυχωρίου 1-0
Πάμισσος-Αετός Αγίου Θεοδώρου 3-0
Σώκρατες-Διγενής Αρτεσιανού 2-0
Κυψέλη-Α.Ο. Καρδίτσας 0-3
Μυρίνη-Αγναντερό 6-0
Λεοντάρι-Ατρόμητος Παλαμά 1-1
Καππαδοκικό-Δόξα Μητρόπολης 1-3

Η βαθμολογία(Σε 22 αγωνιστικές)
Σέλλανα
60
Δόξα Μητρόπολης
59
Ατρόμητος Παλαμά
57
Α.Ο. Καρδίτσας
55
Σώκρατες
38
Πάμισσος Καλογριανών
34
Μυρίνη
32
Καππαδοκικό
27
Αγναντερό
25
Απόλλων Μακρυχωρίου
25
Διγενής Αρτεσιανού
22
Λεοντάρι
21
Μουζάκι
19
Κυψέλη
17
Ηρακλής Σοφάδων
13
Αετός Αγίου Θεοδώρου
0

Α΄ ΕΠΣ Λάρισας

21η αγωνιστική
Δόξα Βλαχογιαννίου-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-1
Τύρναβος 2005-Αετός Αμυγδαλέας 1-1
Αετός Μακρυχωρίου-Σμόλικας Φαλάνης 0-0
Αναγέννηση Καλοχωρίου-Αχιλλέας Φαρσάλων 0-0
Φαλανιακός-Δωτιέας Αγιάς 0-1
Δόξα Αργυροπουλίου-Λάρισα 2012 0-1
Ελασσόνα-Αστέρας Τυρνάβου 2010 5-0
Δήμητρα Γιάννουλης-Αστραπή Νέας Πολιτείας 0-1

Η βαθμολογία(Σε 21 αγωνιστικές)
Αχιλλέας Φαρσάλων
55
Δωτιέας Αγιάς
45
Δήμητρα Γιάννουλης
36
Οικονόμος Τσαριτσάνης
35
Δόξα Αργυροπουλίου
33
Τύρναβος 2005
32
Σμόλικας Φαλάνης
31
Δόξα Βλαχογιαννίου
30
Αετος Αμυγδαλέας
30
Ελασσόνα
29
Αναγέννηση Καλοχωρίου
25
Φαλανιακός
22
Αετός Μακρυχωρίου
21
Λάρισα 2002
21
Αστραπή Νέας Πολιτείας
16
Αστέρας Τυρνάβου 2010
9

Α΄ ΕΠΣ Τρικάλων

25η αγωνιστική
Φαρκαδόνα-Μεγαλοχώρι 1-1
Νεοχώρι-Καρυές 2-0
Μετέωρα-Γριζάνο 3-0
Πορταΐκός-Πρόδρομος 3-0 α.α.
Αγία Μονή-Πυργετός 0-3
Α.Ε.Τ.-Άγιος Οικουμένιος 2-4
Δήμητρα/Απόλλων-Κρύα Βρύση 0-3
Φήκη-Δενδροχώρι 1-1
Σαράγια-Καστράκι 0-1

Η βαθμολογία(Σε 25 αγωνιστικές)
Νεοχώρι
64
Κρύα Βρύση
58
Φήκη
53
Μετέωρα
53
Καστράκι
53
Φαρκαδόνα
44
Πυργετός
34
Άγιος Οικουμένιος
30
Μεγαλοχώρι
27
Δήμητρα/Απόλλων
26
Α.Ε. Τρικάλων(Α.Ο.Τ. Κ17)
26
Σαράγια
25
Πορταΐκός
24
Αγία Μονή
20
Γριζάνο
20
Καρυές
17
Δενδροχώρι
15
Πρόδρομος
-

* Ο Πρόδρομος δεν ξεκίνησε το πρωτάθλημα

Α΄ ΕΠΣ Φθιώτιδας

15η αγωνιστική(Εξ αναβολής)
Καλαπόδι-Στυλίδα 1-2

22η αγωνιστική
Ευρυτανικός-Καλαπόδι 2-0
Ολυμπιακός Λαμίας-Δάφνη Λιβανατών 1-2
Όμβρος Ομβριακής-Νέο Κρίκελλο 0-0
Προοδευτική Λάρυμνας-Αστέρας Σταυρού 2-2
Καμένα Βούρλα-Άρης Αγίου Κωνσταντίνου 1-1
Μαλεσίνα-Οπούντιος Μαρτίνου 0-2
Στυλίδα-Ακαδημία/Ηρακλής Ροδίτσας 3-1
Αταλάντη-Παμμωλιακός 6-1
Καλύβια-Ένωση 2010 3-0 α.α.

Η βαθμολογία(Σε 22 αγωνιστικές)
Οπούντιος Μαρτίνου
62
Αταλάντη
53
Καλαπόδι
51
Ευρυτανικός
50
Στυλίδα
49
Ολυμπιακός Λαμίας
40
Μαλεσίνα
34
Ακαδημία/Ηρακλής Ροδίτσας
34
Προοδευτική Λάρυμνας
33
Δάφνη Λιβανατών
33
Αστέρας Σταυρού          
29
Άρης Αγίου Κωνσταντίνου
23
Όμβρος Ομβριακής
20
Νέο Κρίκελλο
20
Καμένα Βούρλα
16
Καλύβια
10
Παμμωλιακός
7
Ένωση 2010
-

*Η Ένωση 2010 δεν συμμετέχει στο πρωτάθλημα

Α΄ΕΠΣ Φωκίδας

15η αγωνιστική
Ακαδημία 94΄-Δωρικός Μαλαμάτων 2-0
Αετός Λιδωρικόυ-Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ιτέας 0-7
Κρισσαίος-Τολοφώνα/Ερατεινή 4-1
Γλυφάδα-Απόλλων Δελφών 4-1
Απόλλων Ευπαλίου-Διαγόρας Πολυδρόσου 1-1
Αμφισσαϊκός-Φωκικός (Αναβλήθηκε)
Ολυμπιακός Κίρρας-Αστέρας Ιτέας 0-3 α.α.
Ρεπό: Ησαΐας Δεσφίνας

Η βαθμολογία(Σε 15 αγωνιστικές)
Αστέρας Ιτέας
40
Απόλλων Ευπαλίου
37
Φωκικός*
34
Ακαδημία 94΄
28
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Ιτέας
25
Κρισσαίος Χρισσού
25
Ένωση Γλυφάδας
22
Διαγόρας Πολυδρόσου
20
Δωρικός Μαλαμάτων
19
Αμφισσαϊκός 2006*
16
Απόλλων Δελφών
13
Ησαΐας Δεσφίνας
13
Αετός Λιδωρικίου
7
Τολοφώνα Ερατεινή
6
Ολυμπιακός Κίρρας
-

*Ματς λιγότερο
**Ο Ολυμπιακός Κίρρας αποχώρησε από το πρωτάθλημα